Sieci światłowodowe

W ramach prac na sieciach światłowodowych nasz zespół wykonuje:

  • Instalacje światłowodowe
  • Spawanie światłowodów
  • Pomiary włókien światłowodowych
  • Naprawy światłowodów

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji pod numerem 42 29 29 300

Instalacje światłowodowe
Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w instalacji kabli światłowodowych, przełącznic światłowodowych oraz pozostałego osprzętu optotelekomunikacyjnego. Specjalizujemy się głównie w instalacjach wewnątrz budynkowych oraz w instalacjach kabli światłowodowych w kanalizacji wewnątrz zakładowej.

Spawanie światłowodów
Doświadczenie tysięcy wykonanych spawów oraz wysokiej klasy sprzęt, gwarantują bardzo dobrą jakość i trwałość wykonywanych przez nas prac. Specjalizujemy się zarówno w spawaniu w mufach jak i przełącznicach optycznych. Spawamy włókna jednomodowe oraz wielomodowe. Jakość wykonanych spawów dodatkowo weryfikujemy pomiarami. Zapewniamy szybką i fachową realizację powierzonych nam zadań.

Pomiary włókien światłowodowych
Wykonujemy pomiary reflektometryczne oraz pomiary metodą transmisyjną.
Reflektometr jest głównym przyrządem pomiarowym w technice światłowodowej, otrzymane reflektogramy (obrazy toru optycznego) bardzo dokładnie wizualizują jakość badanego włókna, dzięki tym pomiarom jesteśmy w stanie dokładnie określić podstawowe a zarazem najważniejsze parametry techniczne włókna, tj :

• długość włókna,
• tłumienność optyczną spoin oraz połączeń mechanicznych,
• tłumienność jednostkową (dB/km),
• całkowitą tłumienność włókna,
• reflektancję czyli współczynnik odbicia wstecznego złączek.

Wszelkie nieliniowości widoczne na reflektogramach często wskazują na miejsca w których kabel został zagnieciony lub zwinięty na zbyt małym promieniu. Pomiary reflektometryczne wykonuje się zwykle dla dwóch podstawowych okien transmisyjnych 1310nm oraz 1550nm.
Pomiary transmisyjne zwykle stanowią uzupełnienie pomiarów reflektometrycznych, pokazują one praktycznie jakie jest tłumienie danego włókna dla danej długości fali. Pomiar polega na podłączeniu z jednej strony włókna źródła światła o określonej mocy wyjściowej, z drugiej strony włókna znajduje się miernik mocy optycznej który wskazuje całkowitą tłumienność włókna.

Naprawy światłowodów
W przypadku wystąpienie awarii światłowodu, nasi specjaliści szybko i fachowo zlokalizują miejsce uszkodzenia kabla. W zależności od rodzaju i miejsca uszkodzenia, możliwie jak najszybciej przywrócą sprawności włókien światłowodowych a tym samym przywrócą działanie Państwa usług.